A Magyar Művelődési Intézet honlapján jelentették be, hogy megkezdődött a magyar közművelődés szakpolitikai koncepciójáról szóló szakmai konzultáció.
Miközben szakszerű fejlesztési tervre égetően szükség lenne, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium (NEFMI) Kultúráért Felelős Államtitkársága által közrebocsátott anyag nem felel meg ennek a célnak. 9 fejezetben tárgyalt 9 fő „pillérre” épül a terv, ezek közül azonban – a hagyományápolásra vonatkozó részeken kívül – teljességgel hiányzik a művészet. Se az amatőr művészetekről, se az alternatív mozgalmakról, se rendezvényekről nem esik szó.
A dokumentum egészében véve sem felel meg a koncepció, mint műfaj előírásainak, alig ad konkrét iránymutatást, ezek viszont szinte eltűnnek a szöveg egészében, mert erősen túlírt legtöbb fejezete: koncepció helyett tanulmányrészleteket,
egymástól független eszmefuttatásokat tartalmaz;
több javaslat esetében látszik, hogy semmiféle előzetes szakmai és érdekvédelmi egyeztetés sem történt a Koncepció megalkotása előtt.
A koncepcióból semmi nem valósult meg, semmiféle hatása nem volt, sőt egyes intézkedések éppen a koncepcióban foglaltakkal ellentétesen történtek (pl. a megyei művelődési központok államosítása). A két szerkesztője ma már nem dolgozik a minisztériumban – lásd a fotón. Bármi néven nevezett új koncepció azonban nem készült.